Jesteś tutaj: wakwarium.pl Blog > Pozostałe > Wędkarstwo, wędkowanie

fishingRozpoczynając przygodę z wędkarstwem powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować. Jest to ciekawe hobby, rozwijające wiedzę na temat ryb, praktycznie dla każdego. Chcąc rozwijać wiedzę na temat wędkowania należy sięgnąć do lektury na ten temat.

W dzisiejszych czasach o wiele łatwiej zasięgnąć szczegółowych informacji  ponieważ na stronach, forach i blogach internetowych wielu fachowców w tej dziedzinie umieszcza wpisy zawierające szczegółową wiedzę na ten temat. Można się tam dowiedzieć praktycznie wszystkiego  – od miejsca występowania łowisk po opisy poszczególnych gatunków ryb, ich występowania czy przynęt. Na początku najlepiej zacząć od wiedzy teoretycznej.Mając jakąkolwiek wiedzę na temat wędkowania można mniej więcej ustalić jaka metoda będzie nam pasowała oraz zorientować się jaki budżet jest nam potrzebny na jej zrealizowanie.

Warto też pojechać na ryby z kimś znajomym, doświadczonym w wędkarstwie, aby przyjrzeć się z bliska jak to wygląda. Początkowo jest dobrze zainwestować w niezbyt drogi sprzęt, gdyż może się okazać, że wędkarstwo nie jest pasją, która nas interesuje. Chcąc zakupić sprzęt dobrze jest odwiedzić sklep wędkarski.

Na miejscu oprócz wymarzonej wędki czy przynęty można też zasięgnąć porady od sprzedającego. Oprócz sprzętu należy też zainwestować w pozwolenie na łowienie – kartę wędkarską. Bez niej nie wolno nam łowić. Karta pozwala na wykupienie pozwolenia na łowienie w poszczególnych łowiskach jak i w całym kraju. Wędkarstwo bez karty wędkarskiej jest karalne. Grożą za to duże grzywny. Nie należy też wyciągać zbyt małych ryb ponieważ istnieją normy wielkości dla poszczególnych gatunków.

 

(oceń artykuł. 0,00 / 5)
Loading...Loading...

Frazy:

Pozostałe atykuły, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

wpisz słowo Akwarium

Copyright © 2014 Akwarystyka Blog – wakwarium.pl · RSS:ArtykułyKomentarze · Akwarystyka, ryby akwariowe, krewetki, ślimaki, rośliny i sprzęt do akwarium.