Jesteś tutaj: wakwarium.pl Blog > Rośliny > Kabomba karolińska (Cabomba caroliniana)

Cabomba_carolinianaCabomba_caroliniana_2Cabomba_caroliniana_3

Występowanie

Stojące zbiorniki wodne południowej części Ameryki Północnej i północnych rejonów Ameryki Południowej.

Opis

Roślina, której łodyga dorasta do 1 m długości. Posiada parzyste, naprzeciwległe oraz widełkowate liście ułożone w okółkach. Blaszka liściowa z wierzchu jest żywo zielona natomiast z dołu nieco srebrzysta. Wytwarza nawodne, sercowate, wydłużone liście oraz z zewnątrz białe, a od wewnątrz lekko żółtawe kwiaty.

Polecamy

Woda

Czysta, klarowna o temperaturze 20-27°C, odczynie (pH) 6,0-8,0 i twardości (dH) do 12°n.

Światło

Ma nieduże zapotrzebowanie na światło, ale nie może go być za mało oraz go zabraknąć. Mogą to być nieduże promienie słoneczne (UWAGA! Nie należy przesadzać z promieniami słonecznymi, gdyż powoduje to masowy porost glonów!).

Rozmnażanie

Nie jest trudne. Kabomba rozmnaża się z sadzonek pozyskanych z wierzchołkowych części łodygi. Sadzonki należy umieścić w podłożu lub pozostawić wolno pływające w toni wodnej.

Inne informacje

Wbrew powszechnej opinii Kabomba nie jest rośliną trudną w hodowli, ale nie jest też łatwą. W wielu opisach można spotkać informację, że roślina ta potrzebuję bardzo intensywnego oświetlenia. Moja Kabomba ma się dobrze i rośnie bardzo szybko w akwarium, które nie jest oświetlane. Tak więc nie jest to chyba do końca prawdą.
(średnia ocena: 2,50 5)
Loading...Loading...

Frazy:

Pozostałe atykuły, które mogą Cię zainteresować:

1 komentarz

  1. Prez pisze:

    Zgadzam się, co do oświetlenia. Przy 18W świetlówce na 108 litrów i bimbrowni CO2 rośnie bardzo szybko.

Dodaj komentarz

wpisz słowo Akwarium

Copyright © 2013 Akwarystyka Blog – wakwarium.pl · RSS:ArtykułyKomentarze · Akwarystyka, ryby akwariowe, krewetki, ślimaki, rośliny i sprzęt do akwarium.