Jesteś tutaj: wakwarium.pl Blog > Pozostałe > Ze zwierzakiem za pan brat

Ze zwierzakiem za pan brat

 

Warunki mieszkaniowe każdego z nas są zróżnicowanie, nie wszyscy mogą pochwalić się domem jednorodzinnym z okazałym ogródkiem. Miłość do zwierząt często nie jest jednak proporcjonalna do zajmowanej przestrzeni. Mieszkanie to  nie problem, każdy może wybrać pupila odpowiedniego dla siebie. Na rynku mamy dostęp do wielu egzotycznych gatunków zwierząt. Możemy je kupić odwiedzając sklep zoologiczny czy schronisko. Lista jest bardzo długa i tylko od wyobraźni właściciela zależy na jaki gatunek się zdecyduje.

 

Pies i kot to jedne z najpopularniejszych czworonogów towarzyszących ludziom. Koty są znacznie mniej wymagające od psów, przede wszystkim dla tego, że mogą zostać przyzwyczajone do życia  w obrębie mieszkania czy domu. Pies potrzebuje dużej aktywności fizycznej. Codzienne spacery, często stanowią problem dla pracujących na pełen etat osób. Musimy pamiętać, że psiak jest szczęśliwy wtedy, kiedy jest zmęczony. W hodowli sprawdzają się również gryzonie. Możemy wybrać między królikami, chomikami, świnkami morskimi, szynszylami czy np. myszami. Oczywiście każde zwierzę wymaga szczególnych warunków bytowych z którymi należy się zapoznać. Takie informacje uzyskamy  odwiedzając rekomendowany sklep zoologiczny. Mniejsze zwierzęta sprawdzą się dobrze w przygotowaniu dziecka do odpowiedzialności.

 

Akwarium jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, stanowi gustowny element wystroju wnętrza. Do wybory mamy setki gatunków ryb czy roślin wodnych, które stworzą interesujący mikroklimat. Hodowla morskich stworzeń jest jednak sporym wyzwanie logistycznym. Wymaga bowiem od właściciela odwzorowania skomplikowanych warunków bytowych (szczególnie przy wyborze gatunków słonowodnych). Dlatego niezwykle ważne jest zapoznanie się z funkcjonowaniem wodnych organizmów. Dla chcącego nie ma nic trudnego! Najważniejsze jest, aby roztropnie podejść do wyboru pupila. Pamiętajmy, że zwierzę to odpowiedzialność, którą podejmujemy w momencie jego adopcji czy zakupu. Rocznie setki zwierzaków są wyrzucane na bruk, ponieważ były nieprzemyślanym wyborem, albo nietrafionym prezentem. Twoja decyzja to także twoja odpowiedzialność.

(średnia ocena: 5,00 5)
Loading...Loading...

Frazy:

Pozostałe atykuły, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

wpisz słowo Akwarium

Copyright © 2014 Akwarystyka Blog – wakwarium.pl · RSS:ArtykułyKomentarze · Akwarystyka, ryby akwariowe, krewetki, ślimaki, rośliny i sprzęt do akwarium.