Kategorie

Informacje

Tylko online

Evolution Aqua K1 Media 25l - ruchomy wkład filtracyjny "Kaldnes"

EVO K1 MEDIA 25L

Nowy produkt

Ruchome media filtracyjne zapewniają o wiele skuteczniejszą filtrację biologiczną w porównaniu nawet do najlepszej i najbardziej porowatej ceramiki. Dzieje, się tak gdyż wkład ten posiada lepszy dostęp do tlenu i pożywki, co wpływa na szybszy rozwój bakterii nitryfikacyjnych, zapewniając najlepsze osiągi filtracji Twojego filtra.

Więcej szczegółów

239,99 zł z VAT

 • Jak działa ruchomy wkład?
  Wkład K1 powinien być w stanie stale ruszać się i po maksymalnie całej przeznaczonej dla niego przestrzeni. Lekki wkład z dużą łatwością daje się "porwać" prądowi wody, tym samym będąc w stałym ruchu. Skutecznie obniżą amoniak, amon i azotyny z wody, poprzez działanie bakterii nitryfikacyjnych.

  Dlaczego ruchomy wkład jest lepszy?
  To szybki wzrost populacji bakterii nitryfikacyjnych skutecznie i szybko obniża poziom NH3, NH4 i NO2, a nie sama ich obecność. Poprzez energiczne mieszanie się i stałe uderzanie o siebie i ścianki filtra kostki K1, czyści się i zrucają z siebie bakterie. Ma to potężne znaczenie dla filtracji poprzez dwie zalety wynikające z odrzucania z K1 bakterii.
  Pierwsza: daje to miejsce i możliwość na zasiedlenie się kolejnych nowych bakterii. Druga: bakterie trafiają do innych mediów oraz zbiornika. Osiedlają się tam i poprawiają filtracje.

  Popularność i badania nad K1:
  Wkłady ruchome zdobywają coraz większą popularność. Z badań prowadzonych przez Evolution Aqua, prowadzonych już od 15lat, dowodzą, że ruchome wkłady to przyszłość wszystkich zbiorników wodnych, a w tym: oczka wodne, akwaria słodko wodne i zbiorniki morskie.

  W jakich filtrach może być używany? Jak używać?
  W każdym filtrze z pojemnikiem na media. Czyli:

  - oczko wodne. Filtry ciśnieniowe i przepływowe. Markowe np: Jecod CBF lub UBF albo domowej roboty z zbiorników, beczek czy dużych koszy.
  - akwarystyka morska: W sump'ie na pewno znajdzie się miejsce na ten wkład. Nawet jeśli wcześniej tego nie planowałeś. Wkład może być wykorzystywany z innymi. Pływające medium K1 nie zabiera miejsca dotychczasowym wkładom.
  - akwarium słodkowodne: Filtr zewnętrzny; w koszu na media możesz włożyć K1, włóż np 1/2 objętości kosza. Filtr wewnętrzny; taki jak np. SunSun CHJ czy Sea Star turbo albo Aquael Turbo posiadają koszyki na takie wkłady.

  K1 musi pływać? czy może być "statyczny"?
  Wkład może być używany również jako zwyczajny wkład biologiczny. nie jest wymagane aby był ruchomy. Jednakże możliwość jego pływania i mieszania się zwiększa jego wydajność.

  Opakowanie zawiera 25l wkładu Evolution Aqua K1 MEDIA.

30 inne produkty w tej kategorii: