Kategorie

Informacje

Tylko online

JBL ClearMec E - zestaw wkładów z pochłaniaczem do filtra CristalProfi e

JBL WKŁAD CLEARMEC PLUS PAD 6

Nowy produkt

Zestaw z pochłaniaczem azotynów, azotanów i fosforanów do koszy filtrów CristalProfi e - czysta i zdrowa woda.

Więcej szczegółów

54,49 zł z VAT

 • Czysta i zdrowa woda
  Pozostałości roślin, pokarmu i produkty przemiany materii pogarszają jakość wody akwariowej. Dobra jakość wody jest niezbędna dla wzmocnienia zdrowia ryb i roślin w akwarium. Można to osiągnąć dzięki różnym filtrom i różnym materiałom filtracyjnym. Filtry zasysają wodę akwariową i wyciągają zanieczyszczenia i substancje odpadowe z wody przez materiały filtracyjne.

  Zestaw składa się z okrągłych wkładów piankowych do koszy filtrów JBL CristalProfi e, które w środku zawierają siatkę ze specjalnym materiałem filtracyjnym. Główny strumień wody w filtrze płynie przez zewnętrzną warstwę z tworzywa piankowego a spowolniony, mniejszy strumień wody przez siatkę filtracyjną po środku. I tak ten specjalny materiał filtracyjny może perfekcyjnie wiązać problematyczne substancje azotyny, azotany i fosforany i usuwać je z wody. Za pomocą testów wody można najprościej ustalić, kiedy zestaw należy wymienić na nowy.

  - Azotyny (NO2) są hemotoksyną dla ryb, która od 0,4 mg/l może powodować śmierć ryb
  - Aazotany (NO3) są nietoksyczne, ale od 20 mg/l jako składnik pokarmowy wspomagają wzrost wszystkich rodzajów glonów (oprócz okrzemek)
  - Fosforany (PO4) są także nietoksyczne, ale już od 0,3 mg/l wspierają wzrost wszystkich rodzajów glonów (oprócz okrzemek)

  W zestawie: 1 zestaw z pochłaniaczem azotynów, azotanów i fosforanów i 2 wkłady z gąbki jeden nad drugim z okrągłym wgłębieniem na siatkę filtracyjną

30 inne produkty w tej kategorii: