Kategorie

Informacje

Tylko online

Neo Cap Complex - 30 kapsułek bakterie, usuwanie chloru, czyszczenie wody

NEO CAP COMPLEX

Nowy produkt

Kapsułka Neo Cap Complex - bakterie nitryfikacyjne i wiele szczepów innych bakterii, zawiera węgiel organiczny, redukuje ilość amoniaku i amonu, obniża zawartość NO2 w akwarium, czyści wodę, usuwa chlor i związki chemiczne zawierające chlor. Wszystko to w formie proszku zamkniętego w kapsułce. Wysoka koncentracja produktu ułatwia dozowanie i redukuje znacząco ilość zakupywanych przez Ciebie produktów. 1 kapsułka na 60l wody. W opakowaniu znajduje się 30 kapsułek.

Więcej szczegółów

19,99 zł z VAT

 • - typowy uzdatniacz wody
  - duża ilość bakterii nitryfikacyjnych
  - na start zbiornika i przy podmianie wody
  - czyści wodę ze wszystkiego co powoduje glony

  Jedna kapsułka wiele możliwości:
  Seria Neo Cap to skoncentrowane preparaty akwarystyczne w formie proszku zamkniętego w kapsułce. W ten sposób ograniczasz ilość zakupywanych butelek z różnymi płynami, które tylko zajmują miejsce i są drogie. A na koniec nigdy nie wiadomo, który płyn się akurat kończy. Tutaj sprawa jest o wiele łatwiejsza masz 20 kapsułek, a każda z nich to kilka preparatów w jednym.

  COMPLEX ile tak na prawdę "robi" ?
  Gigantyczna ilość bakterii nitryfikacyjnych i innych szczepów bakterii żywiących się wszystkim tym co powoduje brak klarowności wody i czystości podłoża. Zestaw bakterii nie tylko uruchamia cykl azotowy redukując NH3, NH4 i NO2 ale też obniża zawartość innych substancji, zwłaszcza tych, które powodują występowanie glonów.
  Co więcej.. Usuwa chlor i wszystkie związki chemiczne zawierające chlor.
  Ponadto, gdy tylko węgiel organiczny (zawarty w proszku) zostanie dostarczony wspiera w reprodukcji najbardziej pożyteczne bakterie. Wykorzystują go jako źródło energii do zużywania, czyli usuwania i rozkładania związków fosforanów i azotu (amoniak, azotyny, azotany) oraz innych zanieczyszczeń organicznych i nie organicznych.
  Do tego... węgiel redukuje ilość metali ciężkich i innych szkodliwych substancji pochodzących z płynów, które dodajesz i z słabej jakości kranówki.
  To chyba wiele jak na małą kapsułkę prawda?


  Reasumując. Proszek COMPLEX zastępuje:
  - płyn z bakteriami nitryfikacyjnymi
  - płyn antyglonowy
  - płyn czyszczący podłoże
  - płyn klarujący wodę
  - uzdatniacz wody
  - węgiel redukujący metale ciężkie


  W opakowaniu 30 kapsułek.
  Jedna kapsułka na 60l wody akwariowej.

  Jak podawać?

  Kapsułkę należy otworzyć nad akwarium, a wysypie się z niej proszek. Nie wkładamy całej kapsułki do wody, bo się nie rozpuści!
  Jeżeli ryba zje proszek, to nic jej nie będzie. Trochę ją tylko przeczyści i poprawi się jej flora bakteryjna jelit.
  Wsypuj tam gdzie masz największy ruch wody.

  Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z wodą w akwarium lub brakiem bakterii podawaj maksymalnie 1 kapsułkę co 3 dni.
  W innych przypadkach 1 na tydzień wystarczy. Użycie napowietrzacza poprawi działanie zwłaszcza bakterii czyszczących (ale nie jest to konieczne).


16 inne produkty w tej kategorii: