Kategorie

Informacje

Tylko online

Repti-Zoo THC THC10 Deluxe - termostat z timerem

RZ Controller THC10

Nowy produkt

Wysokiej klasy i niezawodny THC10 Repti-Zoo to dwu-kanałowy kontroler czuwający nad odpowiednią temperaturą i porami doby wewnątrz wybiegu. Kanał termostatu wyposażony jest w sondę pomiarową. Termostat pracuje w trybie dzień/noc imitując w ten sposób naturalne środowisko.

Więcej szczegółów

254,49 zł z VAT

 • Repti-Zoo THC10 reguluje temperaturę - istotny parametr środowiskowy wewnątrz wybiegu, utrzymując odpowiednie warunki dla zwierząt z każdego zakątka świata.
  Łączy w sobie termostat oraz programator regulujący pory dnia i nocy.
  Dwa wyjścia na wtyczkę elektryczną pracują niezależnie od siebie, dostarczając energię do podłączonego urządzenia.
  Wyjście "A" - temperatura; można zaprogramować na grzanie lub chłodzenie oraz ustawić inną temperaturę na dzień i noc.
  Wyjście "B" reguluje pracę oświetlenia.

  Termostat posiada funkcję histerezy, odzwierciedlając naturalne środowisko np. przelotne zachmurzenia.

  THC10 wyposażony jest w duży czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD. Daje się łatwo zaprogramować, oraz zamontować w każdym terrarium, dzięki załączonym do zestawu samoprzylepnym rzepom oraz uchwytowi montażowemu do kontrolera. Pełna kontrola spadku czy wzrostu temperatury sprzyja dobremu samopoczuciu pupila oraz pobudza apetyt, zachowania rozrodcze oraz pozwala wywołać sen zimowy. Urządzenie zapamiętuje ustawienie w przypadku braku prądu.


  Przykładowa konfiguracja urządzenia:

  - Do pierwszego kanału podłączamy urządzenie grzewcze (lampa grzewcza, mata, kabel) i ustawiamy przedział czasowy, np. 9:00-19:00. Ustawiamy temperaturę dla tego przedziału, np. 28ºC. Ustawiamy drugi przedział czasowy na 19:00-9:00 i temperaturę na 22ºC.

  - Do drugiego kanału podłączamy oświetlenie i ustawiamy przedział czasowy, np. 8:00-20:00

  Urządzenie jest gotowe do pracy. Na powyższych ustawieniach termostat za dnia (9:00 do 19:00) będzie automatycznie utrzymywał temperaturę w zbiorniku na poziomie 28ºC. Natomiast po godzinie 19:00 obniży temperaturę zbiornika do 22ºC. Obniżenie temperatury zasymuluje nadchodzącą noc, która nastąpi o godzinie 20:00.

  Rano "słońce dla wybiegu" wstanie o 8:00 a temperatura podniesie się za godzinę do 28ºC.

  - Dodatkowo termostat posiada tryb chłodzenia. Działanie termostatu, zostaje odwrócone a podłączone urządzenie zbija temperaturę do ustalonej przez użytkownika. Taka funkcja jest często niezbędna podczas letnich upałów, zwłaszcza przy hodowli płazów i gadów tropikalnych.

  Specyfikacja:
  - maksymalna moc urządzeń 2x600W
  - pobór prądu 3 - 5W
  - praca termostatu od 0 ° do + 50 ° C
  - dokładność odczytu temperatury +/- 1° C
  - zakres pomiaru temperatury -20° C do 50° C
  - histereza temperatury 1-15° C
  - praca timera wraz z zmianami temperatur 0-24h

  Repti-Zoo to marka największego na świecie producenta sprzętu terrarystycznego. Z ich fabryk, doświadczenia, usług i towarów korzysta większość znanych i cenionych firm.Ich produkty znajdziemy wśród oferty najlepszych marek z całego świata m.in. z Niemiec, Anglii, Australii, USA i Japonii.
  Od niedawna produkty tej marki są również dostępne dla klientów pod oficjalną nazwą producenta - Repti-Zoo.
  To najwyższej klasy marka, której produkty są tworzone przy współudziale światowej klasy herpetologów, dzięki czemu produkty cieszą się zainteresowaniem nie tylko znanych firm ale również prywatnych hodowców. Repti-Zoo to prekursorzy nowych rozwiązań, cieszących się uznaniem klientów.

11 inne produkty w tej kategorii: