Kategorie

Informacje

Tylko online

Komodo Forest Sunlight Bulb 15W - żarówka UVB 5.0

Kom Żarówka UVB 5.0 15W 82272

Nowy produkt

Jedyna na rynku żarówka kompaktowa UVB w pełni oddająca charakter światła słonecznego. Posiada pełen zakres fal UVB, UVA, IR (podczerwień) i fale światła widzialnego dla ludzi i gadów. Tak szeroki zakres emisji fal światła odzwierciedla naturalne światło, przybliżając zwierzęciu środowisko naturalne.

Więcej szczegółów

112,50 zł z VAT

 • O żarówkach UVB Komodo:
  Charakteryzują się zwiększonym pasmem emitowanego światła. Generuje sporą dawkę promieniowania UVB i UVA, białego światła widzialnego oraz światło podczerwone. Zwiększenie palety emitowanych barw przez świetlówkę doskonale wpływa na rozwój gadów i płazów poprzez maksymalne zbliżenie światła do charakterystyki światła słonecznego.

  O świetle Forest Sunlight Bulb:
  Doskonale stymuluje rozwój gadów pochodzących z rejonów tropikalnych i subtropikalnych, emitując optymalne dla nich poziomy UVB oraz stanowi źródło niezbędnego promieniowania dla optymalnego metabolizmu wapnia. Promieniowanie UVA stymuluje apetyt, aktywność i zachowania rozrodcze. Ograniczenie poziomu promieniowania UV korzystnie wpływa na gady, które w warunkach naturalnych mają ograniczony dostęp do tego rodzaju promieniowania, poprzez wysoką wilgotność powietrza, gęsto zacienione miejsca i częste zmiany pogody.

  Dlaczego żarówka UVB Komodo jest najlepsza na rynku?
  Żarówki kompaktowe UVB Komodo jako jedyne na rynku posiadają pełne pasmo światła widzialnego oraz nie widzialnego (podczerwień i ultrafiolet). Atrybut ten stanowi sporą przewagę nad zwykłymi żarówkami UVB znajdującymi się obecnie w sprzedaży. Pozwala zastąpić wiele żarówek jedną. Dzięki tym cechom charakteru można tę żarówkę porównać do metahalogenu lub żarówki żarowo-rtęciowej, biorąc pod uwagę emisje światła, a pomijając generowanie ciepła.

  Dlaczego tropikalne światło Forest Sunlight jest ważne?
  Optymalne oświetlenie UV pozytywnie wpływa na witalność skóry gadów tropikalnych, a oświetlenie UVB na poziomie 5.0% jest dla nich całkowicie bezpieczne i nie powoduje poparzeń. Dodatkowo oświetlenie UV wzmacnia naturalne wybarwianie się skóry gadów dodając im naturalnego piękna. Fakt ten jest często pomijany przez hodowców, a efektem są np: mało aktywne zwierzęta o bladej skórze.

  Ptaki i gady, w przeciwieństwie do ludzi posiadają odpowiednie receptory do odbioru zakresu ultrafioletowego. Brak zakresu promieni UV w dostarczanym naszym podopiecznym oświetleniu, jest często bagatelizowany przez opiekunów, ponieważ jak wspomniano człowiek nie potrafi dostrzec tego światła i koncentruje się na oświetleniu w zakresie światła widzialnego dla siebie.


  Jakie terrarium może być obsługiwane przez Komodo Forest Sunlight Bulb 15W?
  Każde terrarium do 60cm szerokości i 30cm wysokości.
  Jeżeli masz terrarium wyższe niż 30cm potrzebujesz żarówki o 26W mocy.
  Jeżeli masz terrarium ponad 60cm szerokości zastosuj dwie żarówki.

  Dla jakich zwierząt jest dedykowana?
  - wąż zbożowy
  - pyton królewski
  - agama błotna
  - felsuma madagaskarska
  - legwan zielony
  - kameleon jemeński
  - żółw stepowy
  - żółw śródziemnomorski
  - niektóre drzewołazy
  - młode agamy brodate
  - inne jaszczurki nadrzewne


  Specyfikacja:

  - UVB 5%
  - UVA 33%
  - pobór prądu 15W
  - wymiary: 14cm wysokość x średnica 5,5cm
  - gwint e27

  Komodo - od 20 lat obecni na rynku Wielkiej Brytanii. Pokarmy i witaminy ich produkcji są najlepiej sprzedającymi się pokarmami w Europie zachodniej, a ich produkty cieszą się uznaniem herpetologów i hodowców na całym świecie. Komodo, dzięki swojemu zaangażowaniu w tworzeniu najlepszej klasy produktów, od lat jest absolutnym liderem jakości produktów terrarystycznych. Marka współtworzona jest przy współudziale hodowców z Wielkiej Brytanii od lat wyznacza nowe trendy pośród producentów produktów terrarystycznych, a zwłaszcza pożywienia, witamin i akcesoriów terrarystycznych.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

20 inne produkty w tej kategorii: