Kategorie

Informacje

Tylko online

YOKUCHI JIBAN SOIL – kompletne podłoże do akwariów słodkowodnych 1L

YOKUCHI JIBAN 1L

Nowy produkt

Podłoże aktywne dedykowane do zbiorników słodkowodnych roślinnych. Bogate w składniki odżywcze zapewnia zdrowy i szybki wzrost roślin. Klaruje wodę oraz utrzymuje niskie (ok.6.5) pH wody.

Więcej szczegółów

23,99 zł z VAT

 • Mocno obsadzony roślinami "holender".
  Podłoże JIBAN SOIL dedykowane jest do akwariów typu high tech wyposażonych w intensywne oświetlenie oraz instalację CO2.

  Jiban soil jest kompletnym podłożem dla akwariów słodkowodnych. Przy tworzeniu Jiban soil brali udział najwyższej klasy specjaliści w dziedzinach chemii, biologii i inżynierii środowiska.

  Z natury do natury w Twoim domu:
  Do produkcji Jiban soil użyto najwyższej jakości surowców pochodzenia naturalnego. Unikalny proces produkcji pozwolił na zachowanie wszystkich naturalnych właściwości użytych substratów.
  Zastosowanie tego podłoża zapewnia długotrwałe uwalnianie substancji odżywczych i biostymulujących do akwarium.

  Siedlisko bakterii nitryfilacyjnych:
  Dzięki rewolucyjnej technologii formowania i spiekania, została wytworzona homogenna i porowata matryca, która jest idealnym środowiskiem rozwoju mikroorganizmów oraz systemu korzeniowego roślin. Mikroorganizmy z rośliną pozostają w symbiozie zapewniając perfekcyjny wzrost i wygląd.

  Parametry wody i odczyn pH:
  Dodatkowym atutem jest duża pojemność jonowymienna doskonale stabilizująca parametry wody. Nasze podłoże obniża twardość ogólną i węglanową, koryguje pH tworząc tym samym idealne środowisko dla hodowli zarówno roślin jak i ryb tropikalnych z biotopów wód lekko kwaśnych.

  Instrukcja użycia:
  Podłoże jest gotowe do użycia, nie wolno go płukać. Nie należy go mieszać z podłożami, podkładami pod podłoża, pochodzącymi od innych producentów. W nowo zakładanym akwarium należy pokryć powierzchnię dna minimum 6 cm warstwą Jiban soil 1. Podłoże zwilżyć obficie wodą i pozostawić na około 30-45 min. Rośliny sadzić ostrożnie za pomocą pincety, zagłębiając ich korzenie w podłożu. Przez pierwsze 4 tygodnie zaleca się 25-50% podmiany wody dwa razy w tygodniu do czasu ustabilizowania akwarium. Przy pierwszym napełnieniu zbiornika oraz podmianach wody ponowna stabilizacja jej parametrów następuje po pewnym czasie. Zaleca się stosowanie wody RO z dodatkiem mineralizatora Ishiko plant mineral. Dozwolone jest stosowanie wody wodociągowej o twardości ogólnej nie przekraczającej 20odH, jednak wówczas podłoże szybciej traci właściwości jonowymienne.

  Opakowanie: 1L

30 inne produkty w tej kategorii: