Kategorie

Informacje

Tylko online

ZECO Mini Light - prześwietlarka owoskop mini

PRZESWIETLARKA JAJ MINI

Nowy produkt

Bardzo popularny i ceniony przez hodowców model prześwietlarki do jaj ZECO Mini. Urządzenie zbudowane jest z lekkiego wytrzymałego aluminium. Owoskop wyposażony jest w zasilanie bateryjne, co pozwala na komfortowe badanie jaj. Urządzenie umożliwia sprawdzenie czy zarodek wewnątrz jaja rozwija się prawidłowo.

Więcej szczegółów

19,99 zł z VAT

 • Oferowana prześwietlarka zasilana jest bateryjnie 3 x AAA. Sama obsługa urządzenia nie powinna nikomu sprawić najmniejszego problemu. Całość wyposażenia zestawu pozwala na natychmiastowe użycie owoskopu, bez potrzeby zakupu żadnych dodatkowych elementów.

  Niniejsza prześwietlarka do jaj zapewnia odpowiednią widoczność rozwijającego się wewnątrz zarodka.
  Prześwietlarka wyposażona została w specjalną diody LED o wysokiej wydajności działania, która nie ulegając przegrzaniu, nie stanowi zagrożenia dla prześwietlanych jaj. Takie rozwiązanie jest korzystne i dużo bardziej skuteczne niż użycie standardowej żarówki.


  Przegląd jaj:

  Pierwszego prześwietlenia powinno się dokonać po 7- dniu inkubacji. Należy bezwzględnie przejrzeć wszystkie jaja lęgowe. Dopiero po upływie tylu dni hodowca ma możliwość sprawdzenia czy jajko było zalężone. W czasie prześwietlania skontrolować można rozwój zarodka. W przypadku kiedy nie widać siateczki czerwonych żyłek oznacza to, że jajko nie zostało zapłodnione i należy je koniecznie usunąć. Jajka nie zapłodnione pozostawione w inkubatorze gdzie występuje wysoka wilgotność i temperatura, szybko się zepsują, a wydzielanie przez nie gazy mogą zaburzyć proces rozwoju zalążków w jajach zapłodnionych.

  Po upływie każdego tygodnia należy ponownie przejrzeć wszystkie jaja. Może się zdarzyć, że w niektórych jajach zarodek obumarł z przyczyn od nas niezależnych np: słaby embrion, wady genetyczne, chów wsobny. Takie jaja natychmiast należy usunąć, gdyż w jajach, w których wykształciły się już naczynia krwionośne namnażają się bakterie. Nie usuwanie takich jaj może spowodować utratę całego lęgu.

  Ostatni przegląd jaj powinien mieć miejsce na około 3-4 dni przed wykluciem, w momencie kiedy kończymy przekręcanie jaj. Usuwamy z inkubatora jaja, które wskazują na obumarcia embrionów i brak jest w nich widocznych ruchów piskląt.

  Przeglądając jaja należy zwrócić również uwagę na wielkość komory powietrznej w jajku, w celu sprawdzenia czy zachowana jest odpowiednia wilgotność powietrza w inkubatorze. Jest to obok temperatury najważniejszy element decydujący o powodzeniu inkubacji.
  W świeżym jajku komora jest bardzo mała, natomiast wraz z upływem czasu powiększa się proporcjonalnie do długości wylęgania. W sytuacji kiedy komora jest za duża może to świadczyć o tym że jajko utraciło za dużo wody. Zachodzi wówczas potrzeba podniesienia wilgotności wewnątrz inkubatora. W przeciwnym wypadku, gdy komora jest za mała należy wilgotność zmniejszyć.

  Oferowany owoskop ZECO wyprodukowany został przez renomowaną firmę Super Reptile.


  Dane techniczne:
  - zasilanie: baterie 3 x AAA (baterie nie są częścią zestawu)
  - wymiary: 4 x 4 x 12cm

11 inne produkty w tej kategorii: