Kategorie

Informacje

Tylko online

Repti-Zoo Lampa LED do terrarium

RZ SLIM LED LAMP LED001

Nowy produkt

Repti-Zoo swoim nowatorskim oświetleniem LED do terrarium, wychodzi naprzeciw hodowcom chcącym rozwiązać problem z oświetleniem niegenerującym ciepła. Lampa doskonale sprawdza się w terrariach tropikalnych, gdzie temperatura nie powinna być zbyt wysoka. Posiada kontroler, trzy tryby pracy i światło sprzyjające fotosyntezie.

Więcej szczegółów

129,99 zł z VAT

 • Lampa LED Repti-Zoo to najnowocześniejsze podejście do oświetlenia terrarium tropikalnego. Posiada szereg udogodnień i pomysłowych rozwiązań, które czynią ją niezastąpioną oraz dużo lepszą od zwykłego oświetlenia żarowego. Lampa jest energooszczędna (6W) oraz przystosowana do pracy w trudnych warunkach, a jej gabaryty umożliwiają włożenie jej pomiędzy terraria pozwalając na ich piętrowanie.

  Światło, które emituje, jest o odpowiedniej temperaturze barwowej sprzyjającej fotosyntezie, dzięki czemu rośliny szybciej i bujniej rosną. Jest to niewątpliwie jedna z największych zalet lampy. Próżno szukać podobnej temperatury barwowej w zwykłym oświetleniu opierającym się na żarówkach.

  Gabaryty lampy dają wręcz nieograniczone możliwości zainstalowania oświetlenia. Może się ona znajdować wewnątrz jak i na zewnątrz zbiornika, a nawet pomiędzy. Lampa jest odporna na skrajnie wysoką wilgoć. Posiada aluminiową obudowę odporną na zniszczenia, która doskonale chłodzi lampę.

  Kontroler zawarty w zestawie jest opary na systemie "Touch Pad". Umożliwia sterowanie trybami pracy o następującej charakterystyce światła:
  Tryb dzienny - w tym trybie lampa uruchamia jedynie diody białe (6500K) w ilości 24szt.
  Tryb nocny - w tym trybie lampa generuje światło jedynie o barwie niebieskiej (6szt 465nm) imitując światło księżyca.
  Tryb Full Power - lampa świeci wszystkimi diodami dodając terrarium koloru i żywych barw.

  Ponadto, kontroler posiada możliwość sterowania mocą oświetlenia. Oznacza to, że w każdym trybie można ustalać intensywność światła dopasowując się do potrzeb terrarium, zwierzęcia, a nawet - co najważniejsze, można imitować pory dnia, nocy czy pór roku.

  Należy pamiętać, że to zmiany pory roku wywołują popęd seksualny, nastawiają zwierzę na porę zimowania i porę letnią, burzową itp. Dając zwierzęciu odpowiednią dawkę światła jeszcze bardziej przybliżamy mu naturalne środowisko. Z kontrolerem wszystkie te zmiany da się szybko wprowadzić za pomocą jednego "Touch Pada".

  Dane techniczne:
  - pobór mocy 6W
  - wymiary lampy 9 x 13 x 0,9cm
  - diody białe 6500K 24szt
  - diody niebieskie 465nm 6szt
  - długość kabla zasilającego 1m
  - długość kabla kontroler / lampa 1,8m

  Repti-Zoo to marka największego na świecie producenta sprzętu terrarystycznego. Z ich fabryk, doświadczenia, usług i towarów korzysta większość znanych i cenionych firm. Ich produkty znajdziemy wśród oferty najlepszych marek z całego świata m.in. z Niemiec, Anglii, Australii, USA i Japonii. Od niedawna produkty tej marki są również dostępne dla klientów pod oficjalną nazwą producenta - Repti-Zoo.
  To najwyższej klasy marka, której produkty są tworzone przy współudziale światowej klasy herpetologów, dzięki czemu produkty cieszą się zainteresowaniem nie tylko znanych firm ale również prywatnych hodowców. Repti-Zoo to prekursorzy nowych rozwiązań, cieszących się uznaniem klientów.

1 inne produkty w tej kategorii: