Kategorie

Informacje

Tylko online

Eco Plant Amazonia Red 1kg - żwir pomarańczowy 2-4mm

ECO PLANT AMAZONIA RED

Nowy produkt

Naturalny pomarańczowo - czerwony żwirek akwarystyczny. Idealny jako podłoże lub dekoracja akwarium. Podłoże akwarystyczne marki ECO PLANT. Nie pochodzi z składu budowlanego jak inne żwirki polecane w aukcjach. Antyglonowy. Do akwarium roślinnego i malawi.

Więcej szczegółów

6,99 zł z VAT

 • - pomarańczowo - czerwony
  - antyglonowy
  - płukany
  - do dekoracji akwarium
  - jako podłoże akwarium
  - bezpieczny


  Bezpieczne podłoża marki ECO PLANT czy żwirek z składu kamienia?:
  Zwykle żwirki i piaski dostępne w aukcjach pochodzą z składów budowlanych. Jest to główną przyczyną powstawania glonów, umierania roślin i ryb. Powodem tego jest niestałe pH, nieznane związki chemiczne zawarte w żwirku i zasiedlone wirusy, grzyby i patogeny, obecne mimo umycia i wygotowywania przez nieszczęsnego użytkownika. Wystarczy kupić tonę żwiru za dwie stówy i wciskać akwarystom, że to jest żwirek akwarystyczny. Koniec z taką obłudą!

  Eco Plant oferuje naturalne żwirki pobierane z środowisk wodnych, dla Twojego akwarium. Żwir ten ma o wiele lepsze właściwości niż budowlany do wyrabiania betonu. Nie powoduje skoków pH, nie zawiera szkodliwych substancji, a jedyne bakterie obecne to bakterie nitryfikacyjne. Ze względu na swoją obojętność dla wody, strukturę, porowatość oraz kolor żwir ma właściwości wręcz "antyglonowe". nie powoduje powstawania glonów.

  Dekoracja czy podłoże główne?
  To zależy już od Ciebie. Żwirek świetnie się sprawdzi jako tzw "wyspa" lub rzeka w akwarium. Możesz też użyć go jako podłoże główne.

  Nadaje się do sadzenia roślin?
  Jak najbardziej. W tym podłożu z łatwością posadzisz rośliny wodne.

  Płukać czy nie płukać?
  Żwir jest płukany i zasiedlany bakteriami. Niestety w transporcie dochodzi do nieznacznego ścierania się żwirku (kamień ociera się o kamień) powodując nalot, który należy wypłukać.
  Płukanie zajmuje niewiele czasu i jest bezpieczne. Pamiętaj aby płukać pod bieżącą wodą o temperaturze lekko ciepłej (letnia woda). Zapobiegnie to nadmiernemu wypłukaniu bakterii.

  Dlaczego po otwarciu paczki żwir jest mokry?
  Z dwóch powodów:
  1: jest wyjęty prosto z wody i spakowany w podwójny worek.
  2: pozwala to na życie i rozmnażanie się bakterii

  Opakowanie: 1kg
  Gradacja: 2-4mm

17 inne produkty w tej kategorii: