Kategorie

Informacje

Tylko online

Andromeda Computers Phoenix X Controller - termostat i programator

ANDROMEDA PHOENIX

Nowy produkt

Mikroprocesorowe urządzenia Andromeda Computers. To najwyższej klasy aparatura oparta na systemach scalonych produkowanych przez niezależny koncern zza oceanu. Technologia mikroprocesorowa gwarantuje: stabilność, precyzję, niezawodność, komfort i wiele innych.

Więcej szczegółów

164,99 zł z VAT

 • Phoenix X Controller:
  - grzanie (termostat)
  - chłodzenie (termostat)
  - dzień / noc (osobne ustawienia na porę doby)
  - programator (timer)
  - dwa kanały (termostat / timer)
  - alarm

  Phoenix X Controller - więcej o funkcjach:
  Wyposażony jest w dwa niezależne kanały, gdzie każdy z nich programowany jest oddzielnie.

  - Termostat:
  Jeden z kanałów scalony jest z termostatem mikroprocesorowym. Oznacza to, że jedno z wyjść 230V może regulować temperaturę wewnątrz terrarium/akwarium/gworbox'ie i innych. Termostat może podnosić temperaturę lub obniżać ją, za pomocą odpowiednich urządzeń. Możesz ustalić inną temperaturę na dzień i na noc.

  - Programator:
  Włącza i wyłącza podłączone urządzenia o danej, zaprogramowanej przez użytkownika z dokładnością do 1 minuty, godzinie.

  - Alarm:
  W przypadku, gdy Twoje urządzenia zewnętrzne (kabel grzewczy, żarówka grzewcza itp) nie będą w stanie ogrzać terrarium (np: w wyniku przepalenia się żarówki) Phoenix X zaalarmuje Cię o tym fakcie. Włączy się przerywany sygnał dźwiękowy. Sam ustalasz próg alarmu, czyli kiedy mechanizm ma się włączyć.

  Budowa Phoenix X Controller:

  - Sonda:
  Za pomiar temperatury odpowiedzialna jest sonda o małych gabarytach. Czujnik ten umieszczony jest na przewodzie o sporej długości - 150cm.

  - Wyświetlacz LCD:
  Zewnętrzne umieszczenie wyświetlacza znacznie ułatwia obsługę i dba o estetykę. Umieść wyświetlacz np: na terrarium (w zestawie taśmy montażowe) aby mieć łatwy dostęp. Gniazda 230V umieść pod szafką. Nie musza być widoczne.

  - System scalony - mikroprocesory Andromeda Computers:
  Działanie i programowanie akcesorium obsługiwane jest przez wysokiej klasy podzespoły elektroniczne, w tym procesory i układy scalone produkowane przez Andromeda Computers. Układ ten gwarantuje niezawodność, precyzję działania, stabilność i komfort programowania.

  Andromeda Computers skąd się wzięli ?
  Producent podzespołów elektronicznych zakupił możliwość wykonywania termostatów / higrostatów / i programatorów elektronicznych. "Włożyli" do środka swoją sprawdzoną technologię. W ten sposób na rynku, nie tylko zoologicznym, pojawiły się nowe urządzenia.

  Przykładowa konfiguracja urządzenia
  :

  - Do pierwszego kanału podłączamy urządzenie grzewcze (lampa, mata, kabel) i ustawiamy przedział czasowy, np. 10:00-18:00. Ustawiamy temperaturę dla tego przedziału, np. 38ºC. Ustawiamy drugi przedział czasowy na 19:00-9:00 i temperaturę na 22ºC.

  - Do drugiego kanału podłączamy lampę UVB i ustawiamy przedział czasowy na 9:00-19:00.

  - Urządzenie jest gotowe do pracy. O 8 rano "wzejdzie słońce" czyli zapalą się żarówki UVB. Po godzinie, gdy słońce jest wyżej, temperatura w terrarium zacznie rosnąć aż do 38 stopni. Przed wieczorem zanim zachodzi słońce spada temperatura, po godzinie zachodzi słońce - gasną lampy UVB. Termostat utrzymuje temperaturę 22 stopnie przez całą noc aż do kolejnego dnia.


  Dane techniczne:
  - zakres temperatur od 0 do 50ºC
  - rozdzielczość temperatury: 0,1ºC
  - dokładność: +/- 1ºC
  - timer: 0-24 h
  - pobór mocy: 3 W
  - maksymalna moc podłączanych urządzeń: 1200 W
  - długość kabla z sondą: 150cm
  - wymiary sondy: 3,5 x 8mm
  - długość kabla zasilającego: 100cm
  - długość kabla pomiędzy gniazdami a wyświetlaczem: 100cm

3 inne produkty w tej kategorii: