Kategorie

Informacje

Tylko online

Eco Plant - Plant Growth Booster 1l - podłoże

ECO PLANT PODLOZE GROWTH BOOST

Nowy produkt

Podłoże organiczne z dodatkami mineralizującymi, nawozowymi i stabilizującymi parametry wody. Podłoże dedykowane do akwariów o bogatej roślinności. Przyspiesza wzrost sadzonek roślin (invitro). Stosowany w akwarystyce jako podłoże podżwirowe lub terrarystyce jako podłoże główne.

Więcej szczegółów

6,99 zł z VAT

 • Podłoże od producenta roślin:
  Eco Plant - znany hodowca roślin InVitro - wydaje swoje najdoskonalsze dzieło, a zarazem tajemnicę swojego sukcesu. Ich podłoża naturalne dedykowane są do roślin akwarystycznych jak i tropikalnych oraz są niezrównane pod wieloma względami. Mieszanka dzięki której Eco Plant odniósł sukces, jako producent roślin, są teraz dostępne dla każdego.

  Zalety w skrócie:
  - przyspiesza wzrost młodych i świeżo sadzonych roślin
  - stabilizuje pH wody (akwarium) lub gleby (terrarium)
  - oczyszcza i wiąże niebezpieczne substancje z wody i ziemi
  - spora dawka nawozów dla roślin
  - wzbogacony torfem roślinnym
  - dodatkowe organiczne nawozy dla roślin

  Podłoże organiczne Plant Growth Booster:
  Jest mieszanką
  - specjalnie selekcjonowana ziemia z torfem roślinnym (65%)
  - keramzyt (10%)
  - drobna skała wulkaniczna (10%)
  - węgiel aktywny (10%)
  - nawozy do roślin (azot, fosfor, potas, żelazo i inne mikroelementy) (5%)

  Jak stosować a akwarium?
  Substrat w akwarystyce traktujemy jako podłoże podżwirowe. Powinno być przysypane żwirkiem lub innym podłożem dekoracyjnym. Plant Growth Booster jest traktowany jako bank minerałów dla roślin akwarystycznych. Dlatego jest specjalnie dedykowany do akwariów o bogatej roślinności. Nie płukać przed użyciem.

  Jak stosujemy w terrarium?
  Stanowi podłoże docelowe dla roślin. Każdą roślinkę przed włożeniem do terrarium należy oczyścić z ziemi i włożyć w niniejsze podłoże. Substrat jest bezpieczny dla roślin i zwierząt. Nie pleśnieje i nie gnije. Nie płukać przed użyciem.

  Jakie ma właściwości?
  Znacząco przyspiesza wzrost roślin. Zwłaszcza młodych sadzonek i świeżo sadzonych roślin. Dodatkowo, stabilizuje parametry wody oraz obniża kwasowość wody (akwarium) i gleby (terrarium).

  Czym jest specjalnie selekcjonowana ziemia z torfem roślinnym?
  Stanowi większość z mieszanki ok 65%. Powstaje w wyniku selekcji i przesiewaniu ziemi. Podczas tego długotrwałego procesu odseparowywana jest od składników ziemi obojętnych dla roślin. W ten sposób otrzymujemy ziemię o wysokiej zawartości minerałów. Dodatkowo, wzbogacona jest torfem roślinnym w celu obniżenia pH wody oraz dodania nawozów organicznych pochodzących z samych roślin. Nawóz organiczny w tej postaci jest najczystszą i najbardziej naturalną metodą nawożenia roślin. Co więcej, nawóz ten uwalniany jest przez długi okres czasu, który możemy liczyć w latach. Co jest całkowitym przeciwieństwem sztucznie nawożonej zapiekanej ziemi.

  Po co dodatek skały wulkanicznej i keramzytu?
  Żwirek z skały wulkanicznej doskonale napowietrza glebę podobnie jak keramzyt. Powoduje lepszą przepuszczalność ziemi dla wody i powietrza. Dodatkowo, jest siedliskiem pożytecznych bakterii rozkładających niebezpieczne substancje.

  Po co dodatek węgla aktywnego?
  Węgiel aktywny ma za zadanie wiązać i neutralizować niebezpieczne związki, które powstają naturalnie w każdym akwarium czy terrarium. Węgiel zapewnia czystość wody i ziemi oraz bezpieczne parametry.

  Po co dodatek nawozów dla roślin?
  Jest to swoisty "kopniak" dla roślin. Powoduje ich szybkie ukorzenianie się i wzrost.


  Dane techniczne:
  - pojemność worka: min 1l - 1.3l
  - jeden worek dedykowany do akwarium: 50l
  - jeden worek dedykowany do terrarium 20x20x20 lub jako dodatek do innych podłoży
  - nie płukać przed użyciem. Gotowy do użycia.


  Pod wieloma względami my sprzedawcy jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji. Możemy bezkarnie recenzować produkty, szczególnie lubując się w tych negatywnych. Jednakże, ciężko jest przejść obojętnie obok tworu jakim jest mieszanka podłoża do roślin Eco Plant. Jej skład i proporcje wysoko zawieszają poprzeczkę, stając się wyznacznikiem jakości. Ciężko znaleźć wśród innych produktów coś o tak niespotykanej skuteczności i stabilności. "Porywając" się na akwarium roślinne lub terrarium tropikalne warto mieć sojusznika w postaci idealnego podłoża pod rośliny.

30 inne produkty w tej kategorii: