Kategorie

Informacje

Aquaforest Reef Salt+ 5kg Zobacz większe

Tylko online

Aquaforest Reef Salt+ 5kg

AF REEF SALT+ 5KG BUCKET

Nowy produkt

Najwyższej jakości sól akwarystyczna przeznaczona do mocno obsadzonych koralowcami zbiorników z obsadą mieszaną. Reef Salt+ zawiera podwyższone stężenia makroelementów w idealnych proporcjach, dzięki czemu zaspokoi potrzeby nawet najszybciej rozwijających się kolonii koralowców.

Więcej szczegółów

93,98 zł z VAT

 • Najwyższej jakości sól akwarystyczna przeznaczona do mocno obsadzonych koralowcami zbiorników z obsadą mieszaną. Reef Salt+ zawiera podwyższone stężenia makroelementów w idealnych proporcjach, dzięki czemu zaspokoi potrzeby nawet najszybciej rozwijających się kolonii koralowców.

  W odróżnieniu od środowiska naturalnego, akwarium to zamknięty ekosystem, w którym pokłady cennych składników stale ulegają zużywaniu. Zapewnienie ciągłego dostępu do makroelementów to jedna z najistotniejszych rzeczy w prowadzeniu zbiornika rafowego. W tym celu konieczna jest indywidualna suplementacja tych składników lub podmiany wody z zastosowaniem soli o podwyższonych parametrach. Regularne podmiany z zastosowaniem Reef Salt+ dostarczą mikroelementów cennych dla wzrostu i wybarwienia koralowców oraz pomogą w utrzymaniu odpowiedniej równowagi kluczowych pierwiastków.

  Co sprawia, że Reef Salt+ jest wyjątkowa?

  Unikalną formułę Reef Salt+ opracowaliśmy w toku wieloletnich badań nad wzrostem koralowców. W wyniku naszych obserwacji stworzyliśmy produkt, który niemal w pełni zaspokaja potrzeby organizmów morskich.

  - Stworzona do akwariów mocno obsadzonych koralowcami LPS i SPS
  - Podwyższone poziomy KH, wapnia i magnezu
  - Bogaty skład pozwala na ograniczenie dodatkowej suplementacji w celu korekty parametrów

  Kluczem do sukcesu akwariów morskich są stabilne parametry, dlatego stosując Reef Salt+ regularnie podmieniaj około 10% wody – pozwoli to na stworzenie optymalnych dla wzrostu i rozwoju koralowców warunków. Wysokiej jakości sól to nie tylko lepszy wzrost, dlatego Reef Salt+ wspomaga również budowę szkieletów, wspiera wymianę jonową, poprawia wybarwienie oraz wspiera proces fotosyntezy.

  Dozowanie i przechowywanie
  - Reef Salt+ należy rozpuścić w wodzie RODI o temperaturze 24-25°C
  - W celu uzyskania zasolenie 33 ppt (1.025 S.G) należy rozpuścić 390 g w 10 litrach wody RODI
  - Roztwór należy intensywnie mieszać przez ok. 15 min. Po całkowitym rozpuszczeniu oraz uzyskaniu pełnej klarowności woda tak zasolona jest gotowa do użytku
  - Przygotowaną solankę należy zużyć w ciągu 3 dni. Parowanie zmienia parametry wody, dlatego przechowuj przygotowaną solankę szczelnie zamkniętą. Jeżeli przechowujesz przygotowaną solankę przez kilka dni,
  przed użyciem sprawdź jej zasolenie
  - Przechowuj sól szczelnie zamkniętą w suchym i zacienionym miejscu
  - Karta charakterystyki dostępna na żądanie

  Opakowanie: 5kg

22 inne produkty w tej kategorii: