Super Reptile żarówka 2.0 UVB 26W E27 Zobacz większe

Super Reptile żarówka 2.0 UVB 26W E27

AQ_8048

Nowy produkt

Żarówka Super Reptile emituje promieniowanie UVB i UVA. Jest przeznaczona pracy w terrariach o charakterze tropikalnym. Emituje optymalne spektrum barw oraz specjalnie dobrane proporcje promieniowania UVA i UVB, idealnie odwzorowując naturalne światło środowiska tropikalnego. Nie zagraża wrażliwym na światło płazom, jednocześnie intensyfikując ich wybarwienie.

Więcej szczegółów

41,99 zł z VAT

 • Doskonale stymuluje rozwój gadów pochodzących z rejonów tropikalnych i subtropikalnych, emitując optymalne dla nich poziomy UVB oraz stanowi źródło niezbędnego promieniowania dla optymalnego metabolizmu wapnia. Promieniowanie UVA stymuluje apetyt, aktywność i zachowania rozrodcze. Ograniczenie poziomu promieniowania UV korzystnie wpływa na gady, które w warunkach naturalnych mają ograniczony dostęp do tego rodzaju promieniowania, poprzez wysoką wilgotność powietrza, gęsto zacienione miejsca, częste zmiany pogody. Pełna skuteczność do 40cm.

  Optymalne oświetlenie UV pozytywnie wpływa na witalność skóry płazów, a oświetlenie UVB na poziomie 2.0% jest dla nich całkowicie bezpieczne i nie powoduje poparzeń. Dodatkowo oświetlenie UV wzmacnia naturalne wybarwianie się skóry płazów i gadów dodając im naturalnego piękna. Fakt ten jest często pomijany przez hodowców, a efektem są np: blado szare kumaki dalekowschodnie, zamiast zielonych o barwie mchu czy trawy.

  Ptaki i gady, w przeciwieństwie do ludzi posiadają odpowiednie receptory do odbioru zakresu ultrafioletowego. Brak zakresu promieni UV w dostarczanym naszym podopiecznym oświetleniu, jest często bagatelizowany przez opiekunów, ponieważ jak wspomniano człowiek nie potrafi dostrzec tego światła i koncentruje się na oświetleniu w zakresie światła widzialnego dla siebie.

  Specyfikacja:
  - UVB 2%
  - pobór prądu 26W 
  - grubość gwintu E27

30 inne produkty w tej kategorii: