Kategorie

Informacje

Tylko online

Neo Booster Plants 300ml - węgiel organiczny w płynie

NEO BOOSTER PLANTS 300ML

Nowy produkt

Węgiel w płynie organiczny - najlepszy nawóz dla roślin akwariowych. Nie aldehyd czy inne świństwo, które znajdziemy na półkach. Wzbudza fotosyntezę i wzrost roślin tak samo jak CO2 w gazie. Dodawaj regularnie, A Twoje rośliny będą mocne jak nigdy dotąd.

Więcej szczegółów

18,99 zł z VAT

 • - najlepszy właściwy węgiel organiczny
  - efekty jak przy CO2 z butli z gazem
  - widoczna fotosynteza roślin
  - szybki i bujny wzrost
  - antyglonowy

  Czy węgiel w płynie może być szkodliwy dla roślin?
  To co zawiera C (węgiel) w swoim składzie nie zawsze, a raczej prawie zawsze nie będzie dobre dla roślin. Jest najzwyczajniej przez rośliny taki węgiel nie pobierany, jeśli występuje w złych związkach chemicznych. Dlatego aldehyd, który zwykle jest proponowany jako zamiennik CO2 w gazie jest tak szkodliwy. (aldehyd jest biobójczy, w dużym stężeniu zabije ryby i rośliny, a jeśli go wypijesz to i Ciebie. Stąd tyle ostrzeżeń na butelkach płynnego węgla)
  Rozwiązanie? Węgiel organiczny. Ten milowy krok został właśnie postawiony przez Neo z Korei.

  Węgiel organiczny. Jakie ma właściwości?
  Regularne dostarczany węgiel organiczny jest przez rośliny wykorzystywany do fotosyntezy. Właśnie taki węgiel potrzebny jest do syntezy światła jako, niezbędne źródło energii. Trzy główne nawozy w roślinach to azotofosforan potasu, ale węgiel organiczny jest niezbędny, aby rośliny mogły NPK wchłonąć. A najefektywniej wchłaniany przez rośliny węgiel to węgiel organiczny. Około 98% "zużycia".

  Jakie są efekty?
  Widoczna fotosynteza, bujny i mocny wzrost roślin. Mocniejsze czerwienie roślin. Jeżeli rośliny miały problem z niedoborem niektórych pierwiastków, pomimo że je dodawałeś to ten problem się skończy.

  Działanie antyglonowe:
  Ponieważ dotychczas nie wszystkie pierwiastki były pochłaniane (np: azot), gdyż stosowano zły węgiel, często występowały glony. Od teraz ponieważ wszystkie składniki odżywcze będą wchłaniane przez rośliny, ryzyko wystąpienia glonów spadnie do minimum.

  Bezpieczny. Nie biobójczy.
  Jest całkowicie bezpieczny dla ryb, roślin krewetek i narybku. Nawet jeśli przez przypadek za dużo Ci się wleje.
  Jeżeli masz glony to nie masz co próbować zwalczać je tym węglem, jak ma to miejsce w przypadku innych. Ten tak nie działa, bo nie jest biobójczy jak zwykły aldehyd, które się nieszczęśliwie kupuje.

  Butelka ma pojemność 300ml

  Stosowanie: 2 nakrętki (1 nakrętka = 5ml) na 40l wody akwariowej. Dodawaj, gdy widzisz słabszy wzrost lub możesz stosować regularnie np: 1 w tygodniu.
  Wstrząśnij przed użyciem. Preparat trochę śmierdzi, ale to normalne, bo nie jest sztuczny.

30 inne produkty w tej kategorii: