Kategorie

Informacje

YOKUCHI GEN NANO FE IRON – płynny nawóz żelazowy 30ml Zobacz większe

Tylko online

YOKUCHI GEN NANO FE IRON – płynny nawóz żelazowy 30ml

YOKUCHI GEN NANO FE 30ML

Nowy produkt

Mini buteleczka wysokoskoncentrowanego nawozu akwarystycznego. Zawartość 30ml dostarcza niezbędnego pierwiastka aż do 3300litrów wody w akwarium. Płynny nawóz żelazowy do akwarium. Żelazo zaliczane do mikroelementów i pobierane jest przez rośliny jako jon Fe2+.

Więcej szczegółów

11,00 zł z VAT

 • Gen Fe iron liquid fertilizer
  Żelazo zaliczane do mikroelementów i pobierane jest przez rośliny jako jon Fe2+. Żelazo jest niezbędne do syntezy chlorofilu, wchodzi w skład niektórych białek i bierze również udział w procesie oddychania komórkowego. Żelazo pod względem mobilności zaliczane jest do pierwiastków pośrednich. Objawy jego niedoboru pojawiają się najpierw na młodych liściach, a z czasem mogą jednak dotyczyć także starszych.

  Gen Fe to preparat oparty na organicznych związkach żelaza II-wartościowego o doskonałej stabilności i bardzo wysokiej przyswajalności. Gen Fe znacząco uwydatnia czerwoną i pomarańczową barwę poprzez wspomaganie syntezy antocyjanów i karotenoidów. Nowoczesna formuła preparatu pozwala na jego dozowanie podczas działania oświetlenia, jednak stosowanie preparatu przy wyłączonym oświetleniu daje najlepsze efekty.

  Wydajność 3300l wody:
  To świetny wynik. Preparat wystarczy Ci na długo, nawet przy dużej obsadzie roślinami.

  Braki żelaza. Jak rozpoznać?
  Prowadzi to do blednięcia zielonego koloru łodygi i liści. Długotrwałe objawy braku żelaza to nekroza nowych liści (czarne plamy i dziury), które dodatkowo będą karłowaciały. Objawy niedoboru żelaza będą najpierw widoczne na roślinach szybko rosnących.

  Dawkowanie:
  1kropla/5litrów wody dziennie. Dozować najlepiej w pobliżu wylotu wody z filtra. W przypadku dużej ilości roślin należy odpowiednio zwiększyć dawkę nawozu.

30 inne produkty w tej kategorii: