Kategorie

Informacje

Tylko online

Komodo Dimmer Thermostat 600W - termostat opornikowy

Kom Dimmer Thermo 600W 82322

Nowy produkt

Nie wiele jest na rynku termostatów, które utrzymują zaprogramowaną temperaturę poprzez np: ściemnianie żarówki czy podawanie płynnie mocy od 0% do 100% do kabla, maty czy emitera ciepła. Komodo Dimmer Thermostat produkowany jest w Anglii. Jest niezwykle wytrzymały. Może pracować z matą grzewczą, kablem, żarówką lub emiterem ciepła i inne.

Więcej szczegółów

377,49 zł z VAT

 • Czym jest termostat opornikowy? Jak działa?
  Termostat utrzymuje zaprogramowaną przez użytkownika temperaturę w terrarium na podstawie odczytów temperatury z sondy. W przeciwieństwie do zwykłych termostatów, podaje on odpowiednią dawkę mocy do źródła ciepła. Oznacza to, że jeżeli np: kabel grzewczy "odpalony" na 100% mocy ogrzewa zbyt mocno, termostat ogranicza jego moc poprzez ograniczenie konsumpcji prądu np. do 75% mocy. Działanie takie nie tylko ogranicza zużycie prądu ale również wydłuża życie źródeł ciepła i chroni terrarium przed zbyt częstym załączaniem i wyłączaniem się żarówek grzewczych, co przywodzi na myśl dyskotekę.

  Różnica w działaniu termostatu na podstawie przykładu żarówki:
  Zwykły termostat aby osiągnąć temperaturę np 30st.C za pomocą żarówki załącza ją na 2 minuty i gasi na minutę. Po czym ponownie czynności te się powtarzają.
  Termostat Dimmer Komodo załączy żarówkę tylko na 50% mocy. Utrzymuje stałą odpowiednią temperaturę bez wyłączania i załączania żarówki w kółko.

  Do jakich urządzeń się nadaje?
  - żarówka grzewcza (punktowa/neodymowa/podczerwona/nocna)
  - emiter ciepła ceramiczny
  - kabel grzewczy
  - mata grzewcza

  Maksymalna moc źródeł ciepła:
  Do 600W. Termostat może obsługiwać dowolna ilość urządzeń, gdzie ich sumaryczna moc nie przekroczy 600W. Czyli np: 4 x żarówka 100W 2 x kabel 50W i 2 x mata 50W.

  Jakość z UK.
  Cały termostat wraz z wszystkimi podzespołami produkowany jest w Anglii. Urządzenie cechuje się niezwykle dokładnym działaniem i znakomitą wytrzymałością.

  Zakres temperatury:
  Od 19st.C do 35st.C. Zakres ten jest płynny.

  Długości kabli i wymiary termostatu:
  - kabel zasilający 1m / wtyczka EU (uniwersalna - nowy typ / z bolcem)
  - kabel gniazdo żeńskie 1m / wtyczka EU (nowy typ / bez bolca)
  - kabel z sondą pomiarową 2.5m
  - wymiary termostatu 10x8x4cm


  Komodo - od 20 lat obecni na rynku Wielkiej Brytanii. Pokarmy i witaminy ich produkcji są najlepiej sprzedającymi się pokarmami w Europie zachodniej, a ich produkty cieszą się uznaniem herpetologów i hodowców na całym świecie. Komodo, dzięki swojemu zaangażowaniu w tworzeniu najlepszej klasy produktów, od lat jest absolutnym liderem jakości produktów terrarystycznych. Marka współtworzona jest przy współudziale hodowców z Wielkiej Brytanii od lat wyznacza nowe trendy pośród producentów produktów terrarystycznych.

9 inne produkty w tej kategorii: