Kategorie

Informacje

Tylko online

ADA Bio Rio G 1l - biologiczny wkład do filtra

ADA BIO RIO G 1L

Nowy produkt

Wkład biologiczny w całości wykonany z zapiekanego porowatego szkła. Zapewnia odpowiednie środowisko rozwoju bakterii, a dodatkowo jest całkowicie neutralnym dla wody materiałem.

Więcej szczegółów

75,49 zł z VAT

 • Doskonała sterylność i obojętność.
  Chyba nie trzeba nikogo przekonywać o obojętności szkła dla wody. Gdyby było inaczej, akwarium szklane nie mogłoby istnieć. Dlatego wykonanie wkładu biologicznego ze szkła jest jakże prostym i zarazem genialnym posunięciem.

  Wysoka porowatość:
  Wkład wykonuje się poprzez obfite zapiekanie szkła. Powstaje wówczas duża ilość mikro porów będących domem dla bakterii.

  Różne kształty i wielkość granulek wkładu:
  Ten efekt uboczny produkcji wkładu jest jednocześnie bardzo pożądany w celu podniesienia wydajności filtracji. Różne wielkości granulek powodują nierównomierny przepływ wody dając szanse na życie zarówno beztlenowym jak i tlenowym bakteriom. Dodatkowo masa wkładu nie zatyka się i zawsze zapewnia optymalny nieco "chaotyczny" przepływ wody.


  Filtracja w Akwarium:


  W cyklu obiegu azotu bakterie nitryfikacyjne biologicznie przetwarzają toksyczny amoniak, będący produktem rozkładu nieczystości pochodzących od ryb i gnijącej materii roślinnej, w praktycznie nieszkodliwy azotan. Wewnątrz filtra mikroorganizmy (bakterie nitryfikacyjne i pierwotniaki), zasiedlają powierzchnię materiału filtrującego tworząc powłokę lub błonę. Pochłaniają drobną zawiesinę i cząsteczki koloidalne stanowiące pozostałości jedzenia dla ryb i obumarłe części roślin. Tak więc mikroorganizmy uwalniają akwarium ze zbędnego materiału, poprawiają klarowność wody i neutralizują szkodliwe substancje takie jak amoniak.


  Produkty ADA - Aqua Design Amano - to światowej klasy marka stworzona przez akwarystę Takashi Amano, który uważany jest za wpływową osobowość światowej akwarystyki. Znacząco przyczynił się do ukształtowania pojęcia akwarium naturalnego. Jego zbiorniki zachwycają i stanowią inspiracje dla kolejnych pokoleń akwarystów.

30 inne produkty w tej kategorii: