Secret Live Moss Sapphire Blue - Mech Żywy porcja 5g Zobacz większe

Secret Live Moss Sapphire Blue - Mech Żywy porcja 5g

AQ_9562

Nowy produkt

Jest to całkowicie bezobsługowy produkt, który nie wymaga podlewania, naważania, przycinania. Nie wymaga także światła. Mech został odpowiednio spreparowany nie rośnie i nie ulega zmianom koloru czy struktury. Nadaje się do terrarium suchego i wilgotnego oraz wiwarium czy paludarium.

Więcej szczegółów

2,48 zł z VAT

 • Czym jest mech Secret Live Moss?
  Jest to odpowiednio spreparowany prawdziwy mech porastający północne tereny Europy i Kanady. Mech jest "zatrzymany" w rozroście. 

  Jak zasadzić Secret Live Moss?
  Mech nie wymaga kontaktu z podłożem. Może być umieszczony na każdym podłożu, kamieniu czy korzeniu. Może być klejony tylko zimnym klejem np: silikon.

  Jak pielęgnować Secret Live Moss?
  Mech nie wymaga podlewania, oświetlenia czy nawożenia. Wystarczy utrzymać wilgotność na poziomie min 50%, aby utrzymał naturalną, żywą zieleń.

  Jakie ma właściwości?
  Posiada właściwości pochłaniające wilgoć, którą również oddaje. W ten sposób stworzony jest cykl który oczyszcza powietrze. Mech ma właściwości antystatyczne, które powstrzymują przed osiadaniem się pyłu i kurzu.

  Czy jest bezpieczny dla zwierząt i ludzi?
  Proces preparacji jest całkowicie naturalnym cyklem. Mech nie stanowi zagrożenia dla zwierząt, nawet w przypadku połknięcia. Zatrzymany w rozroście mech nie pyli się i nie stanowi zagrożenia dla alergików.

  Proces konserwacji Secret Live Moss i przygotowanie do użycia:
  Do konserwacji użyto naturalnych środków o pochodzeniu biologicznym. Środek konserwujący, wiąż pokrywa mech, gdyż chroni go przed mrozem i wysuszeniem w trakcie transportu. Środek biologiczny można wypłukać pod strumieniem bieżącej wody, lecz nie zachodzi taka konieczność. 

  Kolory w ofercie
  Light Green - jasnozielony
  Dark Green - ciemnozielony
  Sunflower Yellow - żółty
  Blood Red - ciemna mocna czerwień
  Deep Orange - pomarańczowy
  Sapphire Blue - chabrowy
  Lavender Violet - lawendowy

  Oferta dotyczy:
  Kolor Chabrowy - Sapphire Blue
  Mech waga 5g +/- 1g 
  Kępa mchu ok. 7x5 / 6x6 / 5x6cm i podobne
  Produkt jest naturalny. Kształty kępki mogą się różnić od tych przedstawionych na zdjęciach.

30 inne produkty w tej kategorii: