Jesteś tutaj: wakwarium.pl Blog > Krewetki > Krewetka Amano (C. Japonica)

Krewetka_Amano_2Amano_3Krewetka_Amano

Występowanie

Krewetka Amano występuje w Japonii, Korei oraz w Taiwanie.

Wygląd

Samce zwykle mniejsze dorastają do maksymalnie 3,5 cm. Natomiast samice osiągają 4 cm a nawet odnotowano większe okazy. Krewetki te można dosyć szybko odróżnić. Samice posiadają po bokach nakrapiane kreski, a samce kropki.

Akwarium

Minmum dla tej krewetki to 30 litrów. Krewetka ta poza standardowym wyposażeniem dla krewetek lubi rośliny takie jak moczarka argentyńska czy kabomba karolińska. Obowiązkowo muszą znaleźć się jakieś rośliny drobnolistne lub mchy (np. java moss – mech jawajski). Akwarium powinno być również wyposażone w różne kryjówki np. z kokosa czy kamieni.

Polecamy

Woda

Temperatura odpowiednia dla Amano to około 25 stopni Celcjusza. Woda nie ma specjalnych wymagań co do twardości pH 6-8 oraz 2-20 GH.

Pokarm

Amano jest smakoszem glonów. Ponadto spożywa spiruline, warzywa i owoce, larwy owadów, martwe ryby, szczątki liści, odchody, resztki pokarmów które zalegają w akwarium.

Rozmnażanie

Krewetka trudna do rozmnożenia. Do jej rozmnożenia potrzebna jest słona woda. W słodkiej żyją do około 8 dni. Larwy po wykluciu należy przenieść do słonej wody.

Inne informacje

Krewetka ta czuje się bardzo dobrze w towarzystwie krewetki filtrującej. Krewetki Amano co jakiś czas zrzucają pancerz – przez co chowają się, stają się apatyczne i nie chcą jeść. Samo zrzucenie pancerza trwa dosłownie chwile jednak amano 2-3 dni czekają w ukryciu na nowy pancerz.

Video

[youtubegallery]
Krewetka amano podczas jedzenia|http://www.youtube.com/watch?v=Ufo92RBSd4g
Krewetka amano na pokrzywie|http://www.youtube.com/watch?v=oEW5dqmngNk
[/youtubegallery]
(średnia ocena: 5,00 5)
Loading...Loading...

Frazy: krewetka amano, krewetki amano, amano krewetki

Pozostałe atykuły, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

wpisz słowo Akwarium

Copyright © 2013 Akwarystyka Blog – wakwarium.pl · RSS:ArtykułyKomentarze · Akwarystyka, ryby akwariowe, krewetki, ślimaki, rośliny i sprzęt do akwarium.