Kategorie

Informacje

Hydroidea EcoGerm Starter 500g - starter biologiczny Zobacz większe

Tylko online

Hydroidea EcoGerm Starter 500g - starter biologiczny

Hydro EcoGerm Starter 500g

Nowy produkt

To innowacyjny starter bakteryjny do oczek wodnych i stawów. Zawiera wyszukane, naturalne szczepy bakterii autotroficznych w bardzo dużym stężeniu. Preparat natychmiast aktywuje życie biologiczne w filtrach i innych strefach filtracyjnych, zapewniając równowagę biologiczną w zbiorniku wodnym.

Więcej szczegółów

318,50 zł z VAT

 • To innowacyjny starter bakteryjny do oczek wodnych i stawów. Zawiera wyszukane, naturalne szczepy bakterii autotroficznych w bardzo dużym stężeniu. Preparat natychmiast aktywuje życie biologiczne w filtrach i innych strefach filtracyjnych, zapewniając równowagę biologiczną w zbiorniku wodnym. Zawiera bakterie szybko utleniające amon, amoniak i azotyny. Polecany do silnie obciążonych zbiorników wodnych, w szczególności z karpiami Koi. W jednym gramie zawiera ponad miliard aktywnych mikroorganizmów.

  Zalety:
  - Starter bakteryjny w bardzo dużym stężeniu
  - W 100 procentach ekologiczny, bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska
  - Szybko działający – natychmiast poprawia stan wody w oczku wodnym lub w stawie
  - Szczególnie polecany do stosowania wiosną lub przy ponownym uruchamianiu filtracji
  - Zalecany jest również do aplikacji w przypadku wymiany wody lub po oczyszczeniu filtra
  - Zawiera naturalne szczepy niepatogennych bakterii w bardzo dużym stężeniu
  - Skutecznie i bardzo szybko redukuje związki azotu i trujący amoniak
  - Natychmiastowo aktywuje życie biologiczne w filtrach
  - Dostarcza wyspecjalizowane szczepy bakterii nitryfikacyjnych
  - W 1 gramie produktu znajduje się ponad miliard pożytecznych mikroorganizmów.

  Sposób aplikacji: rozsypujemy w filtrze lub po wodzie. 100 g preparatu na każde 10 000 litrów wody. Środek może zostać użyty jeśli temperatura wody w zbiorniku przekracza 8°C. Przed aplikacją środka należy wyłączyć lampę UVC. Ponownie można ją włączyć po kilku dniach.

  Warto wiedzieć:
  - Preparaty EcoGerm Starter są obecnie bezkonkurencyjnymi preparatami bakteryjnymi używanymi do naturalnego oczyszczania oczek wodnych i stawów z rybami. Działają bardzo szybko i wielotorowo.
  - Zadaniem wprowadzonych do środowiska wodnego mikroorganizmów jest szybka inicjacja tlenowych procesów respiracji, degradacji oraz mineralizacji zanieczyszczeń organicznych.
  - EcoGerm Starter buduje lub wspomaga naturalnie występująca w zbiorniku mikroflorę bakteryjną, promieniowce i mikrogrzyby wodne w odnowie zakłóconych procesów samooczyszczania się wód.
  - Zanieczyszczające wodę związki organiczne zostają enzymatycznie zdegradowane do substancji prostych oraz w ok. 90% zmineralizowane w respiracji do dwutlenku węgla i soli mineralnych.
  - Powstałe mineralne i organiczne produkty azotowe i fosforowe zostają częściowo zużyte do produkcji biomasy mikroorganizmów, która z kolei staje się pożywieniem bakteriożernych organizmów zwierzęcych.

5 inne produkty w tej kategorii: