Aquaforest Natural Substrate 10l - podłoże naturalne

AQ_7831

Nowy produkt

Najwyższej klasy substrat pod podłoże akwarystyczne na bazie torfu i gliny wzbogacony o mikroelementy.

Więcej szczegółów

89,00 zł z VAT

 • Nie zawiera wypełniaczy takich jak piasek. Doborowa kompozycja stworzona przez Aquaforest zapewnia optymalne warunki do prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego, ale przede wszystkim jest bardzo bogata w składniki odżywcze niezbędne dla zdrowego i bujnego rozwoju roślinności w zbiorniku słodkowodnym.

  Charakterystyka:

  - Wyselekcjonowany przez AquaForest torf stwarza wyśmienite warunki do ukorzeniania się roślin, a dzięki bogactwu składników mineralnych zaopatruje je w niezbędne do zdrowego wzrostu mikroelementy.

  - Zakwasza podłoże, dzięki czemu akwarium staje się idealnym miejscem dla wzrostu roślin tropikalnych. W jego kopalnym składzie znajdują się substancje organiczne bogate w węgiel, a także naturalne substancje mineralne (m. in. żelazo, fosfor i wapń).

  - Glina poprawia strukturę podłoża nadając mu idealna konsystencje. Podobnie jak torf, jest swoistym magazynem substancji odżywczych. Zatrzymuje nadwyżki lub je oddaje w zależności od balansu biologicznego w zbiorniku.

  - Mikroelementy rozmyślnie dobrane w naszym laboratorium z myślą o zaspokojeniu potrzeb roślin akwariowych, a równocześnie by nie zaburzyć równowagi chemicznej zbiornika.

  - AF Natural Substrate jest bogaty w mikroelementy, dlatego przez pierwsze 3 miesiące Aquaforest nie zalecają stosowania nawozów zawierających mikroelementy, o ile nie występują oznaki ich niedoboru.


  Sposób użycia: 

  1. W pierwszej kolejności zamontuj ogrzewanie denne (jeżeli będzie używane).
  2. Rozsyp substrat na dnie i ubij, tak by warstwa podłoża miała ok 2-2,5 cm. 
  3. Zasyp ok. 3 centymetrowa warstwa żwiru, ewentualnie piasku.
  4. Delikatnie wlej około 15cm wody. Warto położyć na dnie talerz albo spodek i skierować na niego strumień wody, by zapobiec wypłukaniu AF Natural Substrate.
  5. Zasadź rośliny.
  6. Wypełnij Akwarium wodą. 10 L produktu zaspokoi potrzeby zbiorników do 200 L pojemności i powierzchni dna 100 cm x 40 cm.

21 inne produkty w tej kategorii: