Jesteś tutaj: wakwarium.pl > Porady > Filtracja chemiczna


wegiel-aktywnyFiltracja chemiczna ma za zadanie usunięcia szkodliwych związków z wody takich jak metale ciężkie, leki, amoniak, jony amonowe. Do tego celu stosuje się specjalne wkłady, jednak takie wkłady działają dość krótko i należy je co jakiś czas je wymieniać na nowe.

Jako wkładów do filtracji chemicznej stosuje się:

  • Węgiel aktywny ( Węgiel aktywny zawiera bardzo dużą powierzchnię roboczą czyli może pomieścić bardzo dużo związków chemicznych, służy do oczyszczenia wody z leków, metali ciężkich, chloru. Węgiel ma tą wadę że wraz z szkodliwymi substancjami wchłania również, substancje niezbędne do rozwoju roślin i ryb. Dlatego węgiel należy stosować tylko na okres usuwania substancji szkodliwych.
  • Zeolity minerały specjalnie przygotowane do wchłaniania różnych substancji między innymi Azotany, jednak ze względu ma niską wydajność są dość rzadko stosowane.
  • Żwirek amonowy jest o minerał który wchłania amoniak jak i również jony amonowe. Substancje te są bardzo toksyczne, jednak stosuje się je raczej w początkowej fazie dojrzewania zbiornika, ponieważ późniejszej fazie czyli jak zakończy się proces azotowy, to amoniak powinien być niemal nie wykrywalny.
(średnia ocena: 4,00 5)
Loading...Loading...

Frazy: akwarystyka proces azotowy

Pozostałe atykuły, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

wpisz słowo Akwarium

Copyright © 2013 Akwarystyka – wakwarium.pl · RSS:ArtykułyKomentarze · Akwarystyka, ryby akwariowe, krewetki, ślimaki, rośliny i sprzęt do akwarium.