Jesteś tutaj: wakwarium.pl Blog > Rośliny > Anubias Bartera (Anubias barteri var. barteri)

Anubias barteraanubias_barteriAnubias bartera

Występowanie

W warunkach naturalnych występuje w tropikalnych wodach Afryki.

Opis

Jest to bardzo atrakcyjna roślina akwariowa pochodząca z rodziny obrazkowatych. Charakteryzuje się mocnozielonymi, sercowatymi i szerokolacetowatymi, czasem zakończonymi szpiczaście liścmi które wyrastają z rozłogowych kłączy. Mogą obrastać całe kłącze. Wysokość Anubiasów wacha się od 25 do 45cm. Jest to roślina, która wolno rośnie. Można ją umieszczać całkowicie zanurzoną w toni wodnej. Będzie ciekawym akcentem przywiązana do kamieni czy korzeni lub posadzona w podłożu. Należy uważać, aby nie uszkodzić kłączy i umieścić je wierzchołkiem ku górze. Anubiasy świetnie czują się w paludariach, gdzie mają warunki zbliżone do naturalnych. Czasem w dobrych warunkach Anubiasy zakwitają. Ich kremowe kwiaty są kształtu kolbiastego. Podczas kwitnienia pochwa kwiatów może być zarówno otwarta jak i zamknięta.

Polecamy

Woda

Klarowna pH od 6 do 7,8, temperatura od 20 – 26C

Światło

Anubiasy preferują rozproszone światło. Najlepiej umieścić je w zacieniomym miejscu w naszym akwarium, ponieważ w ten sposób możemy uniknąć pojawieniu się glonów na liściach.

Rozmnażanie

Anubiasy rozmnaża się poprzez podział kłączy.

Inne informacje

Roślinka mało popularna w sklepach akwarystycznych.
(średnia ocena: 3,67 5)
Loading...Loading...

Frazy: anubiasy

Pozostałe atykuły, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

wpisz słowo Akwarium

Copyright © 2013 Akwarystyka Blog – wakwarium.pl · RSS:ArtykułyKomentarze · Akwarystyka, ryby akwariowe, krewetki, ślimaki, rośliny i sprzęt do akwarium.