Jesteś tutaj: wakwarium.pl Blog > Krewetki > Krewetka Red Cherry (Neocaridina heteropoda var. red)

Krewetka_red_cherrykrewetka-red-cherry-2Krewetka_red_cherry_3

Występowanie

W warunkach naturalnych krewetka Red Cherry występuje w północnych wodach Wietnamu oraz w Chinach.

Wygląd

Krewetki Red Cherry osiągają wielkość od 2 do 3,5 cm. Ich maksymalny wiek to 2 lata. Samce są mniejsze od samic, mniej wybarwione, a ich odwłok jest płaski. Samice Red Cherry posiadają specjalne siodełka, które służą do rozwijania się jajeczek i mają wypukły odwłok.

Akwarium

Stadko Krewetek Red Cherry powinno mieć dla siebie przynajmniej zbiorniczek liczący 25l, oczywiście biorąc pod uwagę to, że krewetki te szybko się rozmnażają. Akwarium powinno być zaopatrzone w wiele kryjówek i roślin drobnolistnych oraz mchów, które będą świetnym schronieniem i pomogą im w czasie linienia. Warto też umieścić korzenie i kamienie, które można dodatkowo obsadzić mchami czy gałęzatkami. Na podłoże dla Red Cherry nadaje się piasek, drobny żwirek. Warto też wzbogacić aranżację swojego krewetkarium sadząc trawniczki z gałęzatek i mchów. Najlepszym mchem dla tych krewetek jest mech jawajski.

Polecamy

Woda

Optymalna temperatura dla krewetek Red Cherry powinna wynosić ok.25 st.C. Odczyn pH powinien wynosić od 6,8 do 7,5, GH 12, KH 5. Krewetki te są wrażliwe na związki miedzi oraz azotu. Podatne są również na brak tlenu w wodzie, co może doprowadzić do przyduchy, a następnie do ich śmierci.

Pokarm

Krewetki uwielbiają glony, jednak ze względu na to, że głównym składnikiem glonów jest woda powinny być dokarmiane. Można je karmić pokarmami sztucznymi zawierającymi karotenoidy i spirulinę czy mrożonym słonaczkiem i cyklopem. Pokarmy, które zawierają karoten wpływają na ładne wybarwienie krewetek. Niektórzy akwaryści wzbogacają dietę krewetek dodatkowo bananem, kalafiorem, marchewką, selerem, brokułem czy fasolką szparagową, które wcześniej odpowiednio sparzają lub gotują. Dodatkowo można podawać krewetkom suszone liście dębu, buku czy olchy, które mają również działania dezynfekujące i zakwaszające wodę(posiadają garbniki)

Rozmnażanie

Krewetki są dojrzałe płciowo już w wieku 3-4 miesięcy. Krewetki nie potrzebują żadnej stymulacji do rozpoczęcia rozmnażania. Jeżeli w akwarium panują odpowiednie dla nich warunki zaczynają się rozmnażać.Kiedy samica Red Cherry jest zapłodniona po niedługim czasie pod jej odwłokiem pojawiają się malutkie jajeczka o barwie żółtej pomarańczowej, a czasem nawet zielonej. Ciąża krewetek Red Cherry trwa około 3-4 tygodnie. Może przebiegać szybciej jeśli w zbiorniku jest wyższa temperatura. W okresie tym w jajeczkach zachodzą procesy larwalne charakterystyczne dla tych skorupiaków. Młode rodzą się 2minimetrowe, całkiem ukształtowane, niewybrawione, bez organów płciowych. Małe krewetki Red Cheryy zywią się tym samym pokarmem co dorosłe jednak bardziej rozdrobnionym.

Wylinka

Krewetki przechodzą co jakiś czas okres linienia. Jest to związane z ich skokowym wzrostem. W wyniku wylinki zostaje zrzucony stary pancerz. Krewetki przed zrzuceniem starego pancerza stają się apatyczne, mniej ruchliwe i mniej widoczne w akwarium. Przygotowują się na ten męczący proces. Sam proces trwa dosłownie chwile i podczas niego dochodzi do pęknięcia starego pancerza i uwolnienia z niego krewetki. Po wylince krewetki ukrywają się jeszcze około 2 dni czekając aż och nowe”ubranko” stwardnieje.
(średnia ocena: 4,20 5)
Loading...Loading...

Frazy: krewetki red cherry, krewetka red cherry, red cherry, jak rozmnażają się krewetki red cherry, krewetki a ciaza, krewetki red cherry jak hodować, krewetki red cherry wymagania, parametry wody dla krewetek redchery

Pozostałe atykuły, które mogą Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

wpisz słowo Akwarium

Copyright © 2013 Akwarystyka Blog – wakwarium.pl · RSS:ArtykułyKomentarze · Akwarystyka, ryby akwariowe, krewetki, ślimaki, rośliny i sprzęt do akwarium.